Vznesla jsem dotaz i v pletařské skupině a tam mi byly doporučeny právě jehlice ChiaoGoo. Tak jsem si řekla, že si tu jejich sadu aspoň prohlédnu, než to zavrhnu úplně.. Ale co jsem neviděla.. v sadě ChiaoGoo se nachází přesně ty velikosti jehlic, které já pro pletení používám (2,75, 3,25, 3,5, 3,75, 4,0, 4,5 a 5,0). Dalším benefitem, který jsem k mému překvapení u těchto jehlic přehlédla bylo lanko, které se protáčí v místě spoje s jehlicí, čímž by se odboural problém s tím otravným cancourem pod nosem.. 🙂 No a jelikož jsem měla svátek a rodina se složila, tak jsem si pořídila zelenou sadu s bambusovými jehlicemi a lanky Spin, protože zelená je moje barva a mám ráda dřevo ve všech podobách, tak nebylo moc nad čím dlouho přemýšlet. Na zkoušku jsem si k nim přibrala i červené lanko Twist, které je bez paměťového efektu, abych ho vyzkoušela.

Jehlice splnily mé očekávání na 90%. Mají úžasné špičky, že si tedy někdy až říkám, že ta špička je až moc, ale ta průhledná lanka nejsou to, co bych dokázala ocenit. Je fajn, že se protáčí, ale to je asi tak všechno.. kroutí se to stejně jako lanka od KnitPro a k mé nelibosti je dost nedořešený přechod lanka s jehlicí, protože na tom pletenina dosti drhne a musíte s tím kolikrát dost zápasit..

NICMÉNĚ! Červená lanka Twist jsou to nejlepší na tomto světě, protože na to nestačí ani 1*.

  1. lanko je stále rovné a nehrozí, že by se jakkoli kroutilo.. pod nosem a ani nikde jinde.. prostě rozmotáte a lanko nejeví ani náznak kroucení.. BOMBA!
  2. přechodový spoj… nevíte o něm! prostě pletete a pletete a nic vám nikde nedrhne..

takže když zahodíte lanka Spin, tak budete spokojení víc jak na 100% 🙂 (kdyby to tedy šlo, že :))

U těch bambusových je trochu problém, že když je třeba necháte někde na pohovce a pak si na ně šlápnete nohou, když se uvelebujete na své pletařské místečko, tak světe div se.. zlomí se.. ale to není vada výrobku, ale vada majitele.. 🙂 Já jsem si proto začala náhradní jehlice kupovat radši už v kovovém provedení, protože u nás děti skáčou po sedačce a bohužel proti tomu ty jehlice nejsou v bezpečí ani v košíku, který se mi na té sedačce povaluje..takže mám už dva páry vejpůl.. děti jsou pořád vcelku a dírky v tělech po jehlicích taky nemají..

No a co z tohoto mého výlevu vlastně plyne?

Že bych byla bláhová, kdybych si toto nechávala sama pro sebe a nenalákala i vás k tomu, abyste tyto dokonalé jehlice zkusily, protože jsou prostě boží. 🙂 Takže jsem si sehnala dodavatele a budou k dostání už i u mě v eshopu. 🙂 V sobotu 14.4. budou mít prodejní premiéru na jarmarku v Lysé nad Labem a po jarmarku budou už i online v eshopu.

Zatím jsem pro začátek vybrala ty základní velikosti jehlic v bambusové a kovové formě a vzhledem k vlastní spokojenosti jsem se rozhodla, že budu nabízet pouze variantu červených lanek Twist.

ChiaoGoo má už víc vychytaných druhů jehlic, takže výhledově se pokusím nabídku rozšířit 🙂

Doufám, že máte stejnou radost, jako mám já.. 🙂 Mějte se krásně a ať vám jde pletení od ruky 🙂